Zlo v každém z nás

16. května 2018 v 21:31 | MJ
Zlo se nachází v každém z nás, jen nikdy nemá přesně stejnou podobu. Jsou zde lidé, kteří záměrně s ostatními manipulují, jsou tu lidé, kteří se rozhodnou, že někoho jiného zkazí, jsou zde i tací kteří vraždí a kradou. Jenže ne každé zlo je jasně viditelné.

Zlo. Představte si zlo. Nejde to, že ? Minimálně tedy já to nezvládám. Zlo je pro každého rozdílné. Někdo vidí zlo v písemce z matematiky, jiný ve zkoušení z němčiny, jsou tu lidé pro které je zlo vrah, ale i tací, kteří jsou schopni vraha tolerovat. Jenže vždy tu je zlo, které nikdo z nás přesně nevidí.
Koukli jste se někdy na člověka a hned jste věděli "Jo! To je ten, co zabil moji sousedku."? Ne. Samozřejmě. Vrah nepůjde jen tak po ulici s nožem od krve. Stejně tak lupič nejde po ulici s kuklou přes hlavu a pistolí v ruce. Bylo by to k smíchu! Zlo je velmi dobře schované.
Každý v nás má malé zlo v sobě. Někdo je výbušný, a když vybuchne hrozí, že na vás bude křičet, až se budou zdi otřásat. Někdo umí s lidmi velmi dobře manipulovat a pokud si nedáte pozor, najednou stojíte na mostě a chystáte se skočit ani nevíte jak. (Jasně, tohle už je mírně přehnaný, ale pointa je stejná.) Vždycky tu je nějaká hrozba. I ve vás samotných je zlo. Říkáte, že jste naprosto svatí a ani mouše byste neublížili? Ale houby! Nikdo není tak svatý, aby nikdy neudělal nic špatného. V dětství je to lhaní a třeba i drobné kráděže. Já si naprosto pamatuji, jak u nás na základce se soutěžilo v tom, kdo ukradne krásný nelinkovaný sešit s kočkou na přebalu. Pamatuji si, jak jsme všichni chtěli být něco víc a tak někdo z nás začal kouřit, jiný si našel "přítele" či "přítelkyni".
Zlo ve mě, je asi to, že já se bojím prosadit se. Řekněte jeden dobrý argument a buď se s vámi budu hádat nebo jen svěsím hlavu a půjdu raději dál. Lehce se naštvu, ale přiznám si, že jsem se mýlila... Občas. O:) Ovšem není to jediné zlo, které je uvnitř mne. Do mých temných stránek patří i touha po experimentování. Bohužel chybí mi odvaha, takže experimentování stejně nedopadá. Pokud jsem sama, ve víc lidech se odvážu, jak nikdo. Také se velmi lehce nechám k čemukoliv zlákat a ještě lépe se nechám zkazit. Jsem též příliš důvěřivá a to je to největší zlo. Jsem příliš lehce manipulovatelná a přiznejme si to, dostat se z vlivu člověka, je občas pěkně složitá věc.
Stejně tak jako ve mně, je zlo i ve vás. Ne každý ho objeví hned. Občas může být zlo i přílišný optimismus. Stejně tak i pesimismus. Nikdy se své zlé stránky nezbavíme, ale můžeme ji potlačit, či jemně zlehčit.
A jak vidíte zlo vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama