Když zavřu oči...

20. dubna 2018 v 20:16 | MJ
Co se stane, když zavřu oči? Změní se celá realita? Uběhne pár minut? Uběhne vteřina? Tři hodiny? Uteče mi celý život? Nebo zmizí štěstí?


Když zavřu oči... V mé hlavě je plno možností a teorií. Co se asi může stát, když zavřu oči?
Jako menší jsem hrávala hru. Když jsem se moc bála, zavřela jsem oči a všechny příšery zmizely. I v době, kdy jsem se bála ohně, protože pokud to nevidíš, není to skutečné. Jenže, je to pravda? V dnešních dnech to nefunguje, protože moji bubáci jsou zcela jiní. Dnes se bojím ztráty přátel a před tím se neschovám. Když zavřu oči, vidím lidi, které jsem ztratila. Ať už svojí chybou nebo jejich zaviněním.
Můj největší strach je ten, že mi život proklouzne skrz prsty, a než se naděju, nebude žádný život. Nebude žádná naděje. Budu už stará a nebudu mít nic. Uteklo mi takto dětství. Přijdu si, jako kdybych prostě jen zavřela oči, když mi bylo 6 a šla jsem do školy a najednou mi bylo 13 a začala u mě ta bláznivá puberta. Bojím se, když zavřu oči teď, nebude mi náhodou za vteřinku 40? Nebudu už mít práci? Rodinu? Zodpovědnost? Vždyť mi je teprve 18! Chci svůj život. Chci být nezodpovědná a užívat si. Jenže to neumím. Mojí přátelé se odvážou a žijí. Ale já? Dávám si pozor, co říkám, co dělám a neustále se kontroluji. Říkají o mě, že jsem bláznivá, jenže je to pravda? Vždyť já neumím užít života, dokud můžu. Vím, že až začnu pracovat, můj život bude ovládán prací a toho se bojím. Co jsem, když ne to dítě žijící ve mě? To co zmizelo, když jsem naposledy zavřela oči na víc, než minutu. Uteklo, schovalo se do mě a občas vystčí růžky. V tu chvíli jsem skutečně bláznivá, ale poté zavřu oči a... Je pryč.
Když zavřu oči... Co vidím? Tmu? Malé vlnky plovoucí v mých očích, říkající mi, že život je zajímavý. Vidím tváře všech lidí, na kterých mi kdy záleželo a já je zklamala. Vidím tam také tváře svých já, která musela zmizet, abych se stala tím, kým jsem. Sebevědomou, hezkou dívkou. Vidím tam své 13-ti leté naivní já. Vidím tam malé dítě, které ukazuje, že stále nejsem připravena být zodpovědná. Vidím tam osmiletou holčičku, která chtěla být oblíbená. A stejně tak je tam k vidění i moje nynější já.
A co vidíš ty, když zavřeš oči?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 23:53 | Reagovat

Ja vidím pizzu s feferónmi :-D

2 uvahova-chvilka uvahova-chvilka | 22. dubna 2018 v 9:55 | Reagovat

[1]: tak to bych sakra brala! :D jak se ti tohle povedlo? Vážně... Chci návod. Docela bych brala pizzu místo lidí, který jsem zklamala...

3 Platan Platan | E-mail | Web | 22. dubna 2018 v 13:22 | Reagovat

[2]: Najprv musia Tvoje náklady na pizzu prekročiť náklady na celý zvyšok tvojho stravovania. Potom prezradím krok 2 :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama